Blanka Moryc

„Gram praktyki jest wart tyle co tony teorii. Proste życie, wzniosłe idee”

Swami Sivananda 

Nazywam się Blanka Moryc

Cechy i umiejętności

  • Jest niezależną nauczycielką Jogi Sivananda z międzynarodowym certyfikatem Vedanta Forest Academy.
  • Dzieli się jogą, by pomóc innym w powrocie do zdrowia i spokoju wewnętrznego.
  • Joga to jej baza w pracy jak i w życiu prywatnym.
  • Na codzień spełnia się artystycznie jako tancerka, rytmiczka i choreografka,
  • Ciało, jego możliwości oraz wrażliwość to tematy jej życiowej podróży.
Chcesz poczuć błogość? Szykuj swoje ciało i umysł na podróż w stronę światła przez pradawne techniki fizyczne i mentalne. Puścimy napięcia, naładujemy się oddechem. Będzie intensywnie, a potem błogo.

Jest niezależną nauczycielką tradycyjnej Jogi Sivananda. Na codzień studiuje Taniec i Rytmikę na akademii muzycznej w Katowicach, co daje jej poszerzoną wiedzę na temat anatomii i mobilności ciała, a także jego ekspresji. Jako tancerka od lat praktykuje jogę, która jest jej wsparciem nie tylko w pracy, ale w życiu prywatnym. Z wykształcenia jest muzykiem, jednak zgłębia możliwości ludzkiego ciała w kontekście sztuki performatywnej i ogólnego rozwoju. Muzyką zajmuje się najdłużej jako rytmiczka, pedagog, tancerka i choreograf, co także ma swoje odzwierciedlenie w sesjach Jogi. Studia poszerzają jej wiedzę i doświadczenia nie tylko artystycznie, ale również z dziedziny anatomii i mobilności fizycznej.

Dzięki ścieżce jogi, polskiej technice tańca współczesnego oraz improwizacji performatywnej uwolniła się od perfekcjonizmu jaką narzuca muzyka klasyczna. Zaczęła podążać w stronę piękna i samoekspresji. Zrozumiała, że przyjemność jest źródłem kreacji. Właśnie tą przyjemnością dostępną “tu i teraz” postanowiła dzielić się poprzez jogę. Jej kurs stawia na wolność, błogość i świadomość istnienia w tym momencie. Joga jaką prowadzi zawsze zawiera ćwiczenia oddechowe, fizyczne, relaksacje. Praktyka ta nakierowuje w stronę światła.

W ramach studiów Blanka brała udział w różnych wielogodzinnych warsztatach związanych z ciałem i jego ekspresją: “Anatomia w praktyce” z Michałem Toborem, “Polska Technika Tańca Współczesnego” z Jackiem Łumińskim, kontakt-improwizacja z Januszem Skubaczkowskim, “Body Mind Centering” z Iwoną Olszowską, technika Limona z Louise Frankenhuis, Taniec Malajski z Ask Dance Company, technika Floor worku z Omarem Karabulutem, ScreenStage z Sharon Reshef Armony, Kompozycja z Hilke Diler, Rytmika Dalcroze’a z J.R. Stevensonem, tekst dramatyczny z reż. Sebastianem Majewskim oraz Brian’em Michaelsem.

Inkubator LIVE